×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Bilgilendirme ve bilinçlendirme yoluyla, öğrencilere, yaşamda karşılaşabilecekleri olası sorunlarla baş edebilmede kullanabilecekleri “sosyal becerileri” geliştirmelerinde yardımcı olmayı amaçlayan çalışmalardır.  Bu çalışmalar öğrencinin yaşadığı sorunun daha ciddi psikolojik sorunlara yol açmasını engellemeye yönelik, öğrencinin bireysel özelliklerinden çok sorun odaklı yapılandırılmış, seminer, çalışma grupları ve benzer konulardaki bilgilendirici yayınlardan (örn; broşür, kitapçık, videolardan) oluşur. Bu tür hizmetler öğrencinin “sorunu” yaşamadan önce önlem almasına yardımcı olmayı amaçlar.

İlgili broşür, kitapçık ve/veya video’lar aşağıda sizlerle paylaşılmıştır:

 

  • Merkezimizde görevli Klinik Psikolog Dr. Begüm Zübeyde Şengül, koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle belirsizlikler içeren zor bir dönemden geçtiğimizi, ancak bu dönemin hepimizin kendini yeniden keşfedebileceği, kendinde var olan olumlu ve olumsuz özelliklerini değerlendirebileceği ve kendini geliştirebileceği bir dönem olduğunu belirtmiştir. Bu amaçla sizler için “Kendini Baltalama Davranışlarının Üstesinden Gelebilmek” üzerine bilgilendirici kısa bir konuşma hazırlamıştır.

 

  • Merkezimizde görevli Klinik Psikolog Ayperi Haspolat, belirsizlikler içeren zor bir dönemden geçtiğimizi ve bu dönemin “kaygıya” yol açabildiğini fakat içinde bulunduğumuz süreç boyunca hepimizin kendini, kaygılarını tanıyarak onlarla baş etme yöntemlerini öğrenebileceğini ve bu süreçte olumlu değişim ve gelişimler deneyimleyebileceğimizi ifade ediyor. Bu amaçla sizler için “COVİD-19 Sürecinde Kaygı ve Kaygı ile Baş Edebilme” üzerine bilgilendirici bir konuşma hazırlamıştır.
  • Çankaya Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezimizde görevli Klinik Psikolog Müge GÖĞEBAKAN, sevdiklerimiz ve kendimiz için evlerimizde kaldığımız bu dönemde zamanımızı daha etkili nasıl geçirebileceğimize ilişkin “Zamanı Yönetme” üzerine bilgilendirici bir konuşma hazırlamıştır.