×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Değerli Öğrenciler,

İnsanın yaşamındaki değişimler bazen büyüme ve olgunlaşmaya açılan bir yol iken, bazen de yeni sorunlar ve koşullar doğurabilir. Üniversite yılları, bu değişimlerin çok hızlı yaşanabileceği dönemlerdendir. Bu dönemde üniversite öğrencileri, sahip oldukları tüm potansiyellerini gerçekleştirmek için birçok sorunla başa çıkmayı öğrenirler.

Belki sizin bu tür durumlara çözüm getirebilmek için paylaşımlarda bulunduğunuz arkadaşlarınız, büyükleriniz vardır. Ancak bazen insan, herhangi bir sorun, kriz ya da yeni bir olanakla karşılaştığında duygularını, beklentilerini ve seçeneklerini gözden geçirmek için yeni bir kaynağa ya da profesyonel bir yardıma gereksinim duyabilir.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi (PDRM), öğrencilerin kendilerini tanımalarına, kişilik özelliklerinin farkına varmalarına ve elde ettikleri bu bilgileri mesleki, sosyal ve özel yaşamlarında etkili bir biçimde kullanabilmelerine yardım etmeyi amaçlar. Bunun yanı sıra uzmanlarımız öğrencilerin üniversite ve yurt yaşamına uyumlarını kolaylaştırabilme ve onlara bu alanlarda yaşayabilecekleri sorunlarla baş edebilmeleri konusunda yardımcı olmaya çalışır.